Projekt

Rezidence 3D je komorní bytový projekt, který zahrnuje pouhých 29 bytů, rozdělených do tří viladomů. Domy se nacházejí u ulice Dolnocholupická na úbočí Vltavského údolí. Pod nimi se rozkládá starší zástavba rodinných domků.

Architektura

Nadzemní část objektu je navržena v charakteru třech nízkopodlažních viladomů s pozvolným odstupňováním, se společným propojeným suterénem, kde budou umístěna garážová stání. Podélná osa objektu je orientována ve směru JV – SZ. V projektu převažují velké byty 4+kk o výměrách kolem 100 m2. Kromě toho jsou ke každému bytu přiřazeny až dvě podzemní garáže, u přízemních bytů jsou předzahrádky, u bytů ve vyšších podlažích terasy. Všechny tři domy jsou vybaveny výtahem.

Harmonogram

Zahájení výstavby – říjen 2011
Dokončení výstavby – září 2012

XYZ

Dům X leží na spodním (severozápadním) okraji celého obytného souboru a je ze všech tří domů nejnižší – má pouze tři nadzemní podlaží. Je v něm také nejméně bytů – sedm. Je ze dvou stran obklopen zelení. Je tedy vhodný pro ty zájemce, kteří chtějí co nejvíce klidu a soukromí. K bytům v přízemí přísluší rozměrné zahrádky, všechny byty v prvním a druhém patře mají terasu s výhledem do údolí Vltavy.

Prostřední dům Y je z celého souboru nevyšší – má pět nadzemních podlaží. Všechny byty v něm mají prostorné terasy, přízemní byty mají dokonce unikátně terasy a zahrádky před i za domem, takže skutečně dávají obytnému prostoru nový rozměr. Byty ve vyšších podlažích mají terasy navrženy tak, že nabízejí ty nejúchvatnější výhledy do okolní krajiny.

Dům Z je situován na horním (jihovýchodním) okraji projektu a je ze dvou stran zasazen v zeleni - přímo sousedí s modřanskou třešňovkou. Obsahuje pouhých osm bytů, takže představuje opravdu komorní bydlení. K bytům v přízemí náleží neobvykle rozlehlé zahrádky, které umožní realizovat množství rekreačních aktivit. Byty ve vyšších podlažích mají prostorné terasy, ze kterých se nabízí příjemný rozhled po okolí.

Společné prostory

V části mezi domy X a Y vzniká prostor, na kterém vyroste společné dětské hřiště vybavené několika herními prvky, které bude zařízeno tak, aby bylo postaráno o pohodlí a klid maminek a bezpečnost dětí. Nebude proto nutné zatěžovat prostor na soukromých zahrádkách.

Developer

Projekt Rezidence 3D realizuje prostřednictvím svých dceřiných firem holding Trigema a.s., který na trhu působí od roku 1994.

Trigema má za sebou úspěšné bytové projekty v Praze-Radotíně, v Jinonicích, ve Stodůlkách, v Roztokách u Prahy a v Letňanech. V rámci těchto projektů vzniklo na dvacet bytových domů, v nichž je více než 700 nových bytů.

Kromě bytové výstavby má Trigema za sebou i další developerské počiny. V roce 2006 otevřela hotel a kongresové centrum Academic v Roztokách u Prahy. Rovněž realizovala projekt moderního sportovního střediska Sportrelax centra Monínec (www.moninec.cz). V létě 2010 započala výstavba projektu VTP Roztoky (Vědeckotechnický park s podnikatelským inkubátorem a centrem pro transfer technologií – nové středisko výzkumu a vývoje pro začínající i již zavedené firmy především z oblasti automobilového průmyslu, ale také pro výzkumníky a vývojáře ze strojní fakulty ČVUT).

Výhradním prodejcem projektu Rezidence 3D je Trigema Development s.r.o. Stavbu dodavatelsky zajišťuje Trigema Building a.s. Architektura pochází z ateliéru ing. arch. Daniela Smitky (Ateliér Daniel Smitka).

Více o společnostech skupiny Trigema naleznete na www.trigema.cz.