Lokalita

Místo stavby se nachází v Dolnocholupické ulici, ve svahu nad historickou zástavbou rodinných domků, s výhledem přes údolí Vltavy. Lokalita je charakteristická svým typicky předměstským poklidem a množstvím zeleně. Celé Modřany, které byly k Praze připojeny v roce 1968, si zachovávají svůj osobitý půvab a je tu zřetelně cítit „genius loci“.

Občanská vybavenost

V centru Modřan – na Sofijském náměstí, které je od místa stavby vzdáleno jen několik minut pěší chůze, naleznete obchodní centrum s řadou obchodů, polikliniku, lékárnu, poštu a další provozovny, které poskytují obyvatelům vítanou možnost obstarat si vše, co potřebují, v místě.

Nedaleko je také několik základních škol, mateřské školy, dům dětí a mládeže, základní umělecká škola, gymnázium, obchodní akademie.

Dostupnost

Velmi dobře je zajištěna hromadná doprava – autobusem nebo tramvají se dostanete na metro za 15 až 20 minut. Stejně snadné je pro cesty autem napojení na Pražský okruh a na dálnici D1.

K procházkám do přírody slouží Modřanská rokle, milovníci cyklistiky mohou využít cyklostezku podle Vltavy až na Zbraslav (Závist) a dál do Vraného nad Vltavou.

Mapa míst v okolí

(pro více informací je potřeba klinkout na požadovanou ikonu, případně fotografii v popisu)
mapa okolí